KandydaciStudenciPracownicyAbsolwenci

Wydział Inżynierii Produkcji i Energetyki

Instytut Inżynierii Rolniczej i Informatyki

 Adres

[email]

[telefon]

ul. Balicka 116B, 30-149 Kraków IIRiI@ur.krakow.pl

(12) 662-46-17

 

Dyrektor Instytutu:

[email]

[telefon]

prof. dr hab. inż. Sławomir Kurpaska rtkurpas@cyf-kr.edu.pl (12) 662-46-28

 

Pracownicy naukowi
Zakładu Organizacji Produkcji
i Informatyki Stosowanej

[email]

[telefon]

Kierownik Zakładu
dr hab. inż. Tabor Sylwester, prof. UR
Sylwester.Tabor@ur.krakow.pl (12) 662-46-20
prof. dr hab. inż. Kokoszka Stanisław Stanislaw.Kokoszka@ur.krakow.pl (12) 662-46-22
dr hab. inż. Cupiał Michał, prof. UR Michal.Cupial@ur.krakow.pl (12) 662-46-20
dr hab. inż. Kuboń Maciej Maciej.Kubon@ur.krakow.pl (12) 662-46-99
dr hab. inż. Kwaśniewski Dariusz Dariusz.Kwasniewski@ur.krakow.pl (12) 662-46-16
dr hab. inż. Vogelgesang Jan Jan.Vogelgesang@ur.krakow.pl (12) 662-46-88
dr inż. Daniel Zbigniew Zbigniew.Daniel@ur.krakow.pl (12) 662-46-16
dr hab. inż. Malaga-Toboła Urszula Urszula.Malaga-Tobola@ur.krakow.pl (12) 662-46-18
dr hab. inż. Szeląg-Sikora Anna Anna.Szelag-Sikora@ur.krakow.pl (12) 662-46-18
dr inż. Fitowski Mariusz Mariusz.Fitowski@ur.krakow.pl (12) 662-46-24
dr Małopolski Jerzy Jerzy.Malopolski@ur.krakow.pl (12) 662-46-88
dr Molenda Krzysztof Krzysztof.Molenda@ur.krakow.pl (12) 662-46-24
dr Peszek Agnieszka Agnieszka.Peszek@ur.krakow.pl (12) 662-46-89
dr Roczkowska-Chmaj Stanisława Stanislawa.Roczkowska-Chmaj@ur.krakow.pl (12) 662-46-87
dr Sporysz Maciej Maciej.Sporysz@ur.krakow.pl (12) 662-46-88
dr Wdowiak Wojciech Wojciech.Wdowiak@ur.krakow.pl (12) 662-46-62
dr Waląg Piotr Piotr.Walag@ur.krakow.pl (12) 662-46-62

 

Pracownicy naukowi
Zakładu Infrastruktury Technicznej
i Ekoenergetyki

[email]

[telefon]

Kierownik Zakładu
dr hab. inż. Latała Hubert
Hubert.Latala@ur.krakow.pl (12) 662-46-90
prof. dr hab. inż. Kurpaska Sławomir rtkurpas@cyf-kr.edu.pl (12) 662-46-28
prof. dr hab. inż. Rutkowski Kazimierz Kazimierz.Rutkowski@ur.krakow.pl (12) 662-46-29
dr hab. inż. Kowalczyk Zbigniew Zbigniew.Kowalczyk@ur.krakow.pl (12) 662-46-14
dr hab. inż. Salamon Jacek Jacek.Salamon@ur.krakow.pl (12) 662-46-61
dr hab. inż. Tomczyk Wiesław Wieslaw.Tomczyk@ur.krakow.pl (12) 662-46-52
dr inż. Borcz Jan Jan.Borcz@ur.krakow.pl (12) 662-46-13
dr inż. Kwapisz Jerzy Jerzy.Kwapisz@ur.krakow.pl (12) 662-46-58
dr inż. Sikora Jakub Jakub.Sikora@ur.krakow.pl (12) 662-46-62
dr inż. Ziemiańczyk Urszula Urszula.Ziemianczyk@ur.krakow.pl (12) 662-46-56
dr Krakowiak-Bal Anna Anna.Krakowiak-Bal@ur.krakow.pl (12) 662-46-55
dr inż. Mateusz Malinowski Mateusz Malinowski@ur.krakow.pl (12) 662-46-60
dr inż. Kempkiewicz Krzysztof dr inż. Beata Brzychczyk   (12) 662-46-75

 

Pracownicy emerytowani:

[email]

[telefon]

prof. dr hab. inż. Dąbkowski Jerzy rtdabkow@cyf-kr.edu.pl (12) 662-46-23
prof. dr hab. inż. Gruszczyński Jerzy Jerzy.Gruszczynski@ur.krakow.pl (12) 662-46-59
prof. dr hab. inż. Kowalski Józef Jozef.Kowalski@ur.krakow.pl (12) 662-46-81
prof. dr hab. inż. Michałek Rudolf Rudolf.Michalek@ur.krakow.pl (12) 662-46-19
prof. dr hab. inż. Rycąbel Czesław - (12) 662-46-57

 

<

Pracownicy techniczni:

[email]

[telefon]

mgr inż. Długosz Andrzej Andrzej.Dlugosz@ur.krakow.pl (12) 662-46-26
mgr inż. Grotkiewicz Katarzyna Katarzyna.Grotkiewicz@ur.krakow.pl (12) 662-46-17
mgr inż. Laszczak Ryszard Ryszard.Laszczak@ur.krakow.pl (12) 662-46-76
mgr inż. Tabor Janusz   (12) 662-46-26
Górka Krzysztof k.gorka0902@gmail.com (12) 662-46-26

 

Doktoranci:

[email]

[telefon]

mgr inż. Kobuszewski Marcin marcin.kobuszewski@gmail.com -
mgr inż. Malinowski Mateusz mateuszmalinowski1985@o2.pl (12) 662-46-60
mgr inż. Maternowska Wiktoria Wiktoria.Maternowska@ur.krakow.pl (12) 662-46-56
mgr inż. Morylewski Kamil Kamil.Morylewski@ur.krakow.pl (12) 662-46-70
mgr inż. Nowak Monika - -
mgr inż. Szczuka Maria - -
mgr inż. Trzyniec Karolina - -

 

Instytut Inżynierii Rolniczej i Informatyki powstał w 2009 roku w wyniku zmian struktury organizacyjnej Wydziału. Do Katedry Inżynierii Rolniczej i Informatyki dołączyła Katedra Technicznej Infrastruktury Wsi. Dyrektorem Instytutu jest prof. dr hab. inż. Sławomir Kurpaska.

Główne kierunki działalności naukowo-badawczej:

  • Techniczno-energetyczne problemy produkcji roślin pod osłonami (procesy kształtującymi mikroklimat w obiektach ogrodniczych, systemy uprawy roślin pod osłonami, wykorzystanie do ogrzewania obiektów odnawialnych źródeł energii - kolektory słoneczne, pompy ciepła wykorzystujące ciepło zgromadzone w gruncie, zaopatrzenia roślin w wodę i składniki pokarmowe - przygotowanie i uzdatnianie wody, instalacje nawadniające, systemy dostarczania do wody składników pokarmowych.
  • Badania postępu naukowo - technicznego w rolnictwie w ramach jednego wspólnego tematu "Postęp i efektywność postępu naukowo - technicznego w rolnictwie". Określanie związków pomiędzy czynnikami produkcyjnymi a postępem i efektywnością postępu naukowo - technicznego. Badania dotyczące wprowadzenia wskaźnika oceniającego wpływ poziomu wykształcenia bezpośrednich producentów na efektywność postępu naukowo-technicznego.
  • Tworzenie programów komputerowych dla praktyki rolniczej i dydaktyki. Badania dotyczące zapotrzebowania na programy komputerowe w gospodarstwach Małopolski. Analiza ilościowa i jakościowa wyposażenia gospodarstw w sprzęt komputerowy i oprogramowanie specjalistyczne.
  • Ocena postępu technicznego w transporcie rolniczym oraz wpływ techniki transportu na wskaźniki postępu technicznego.
  • Badanie funkcjonalności elementów technicznej infrastruktury wraz analizą problemów logistycznych w przedsiębiorstwach.

Problematyka badawcza:

  • Efektywność postępu naukowo-technicznego w rolnictwie,
  • Organizacja, ekonomika i zarządzanie w technice rolniczej,
  • Ekonomiczno-energetyczne zagadnienia rolnictwa górskiego i podgórskiego,
  • Mechanizacja i organizacja transportu wiejskiego,
  • Zagadnienia techniczno-energetyczne produkcji ogrodniczej,
  • Mechanizacja produkcji zwierzęcej,
  • Niekonwencjonalne źródła energii i ich wykorzystanie w rolnictwie,
  • Zdalne nauczanie,
  • Zastosowanie metod statystycznych i matematycznych w inżynierii rolniczej,
  • Statystyki wielowymiarowe, zagadnienia optymalizacji,
  • Systemy informacyjne w rolnictwie,
  • Sztuczna inteligencja: sztuczne sieci neuronowe i systemy ekspertowe - zastosowanie w rolnictwie,
  • Dynamika systemów i procesów,
  • Algorytmy ewolucyjne, systemy wieloagentowe, problemy niszowania,
  • Zagadnienia metodologii i organizacji nauki.
  • Projektowanie urządzeń infrastrukturalnych,
  • Programowanie inwestycji, organizacja, amortyzacja, opłacalność,
  • Wielofunkcyjny rozwój wsi,
  • Problematyka rozwoju obszarów górskich,
  • Kierowanie i zarządzanie samorządami lokalnymi (wykorzystanie badań operacyjnych, modeli decyzyjnych),
  • Wykorzystanie systemów GIS w planowaniu, organizowaniu, zarządzaniu infrastrukturą na obszarach wiejskich.

Nazwy przedmiotów i seminariów prowadzonych w Instytucie

Zespół Mechanizacji Produkcji Roślinnej:

  • Organizacja i ekonomika w inżynierii rolniczej
  • Transport rolniczy
  • Komputerowe wspomaganie techniki rolniczej
  • Metodologia badań naukowych
  • Zarządzanie techniką rolniczą
  • Komputerowe opracowanie wyników badań
  • Organizacja i zarządzanie - działy wybrane
  • Marketing w technice rolniczej
  • Zarządzanie jakością
  • Urządzenia transportowe w przemyśle rolno-spożywczym
  • Programowanie techniki rolniczej
  • Systemy informatyczne
  • Zasady zarządzania przedsiębiorstwem
  • Organizacja usług technicznych na wsi
  • Organizacja i technika spedycji
  • Seminarium dyplomowe

Zespół Mechanizacji Produkcji Ogrodniczej:

  • Alternatywne źródła energii
  • Ekoenergetyka
  • Inżynieria ogrodnictwa
  • Inżynieria rolna i środowiskowa
  • Mechanizacja produkcji ogrodniczej
  • Modelowanie matematyczne procesów biologicznych
  • Wyceny majątkowe

Zespół Mechanizacji Produkcji Zwierzęcej:

  • Energia i woda w zakładach przemysłu rolno-spożywczego
  • Inżynieria przetwórstwa mlecznego
  • Mechanizacja Produkcji

Zespół Metod Obliczeniowych:

  • Analiza matematyczna I
  • Analiza matematyczna II
  • Matematyka
  • Systemy komputerowe
  • Logika matematyczna z algebrą
  • Elementy teorii optymalizacji
  • Statystyka
  • Technologie informacyjne
  • Metody i języki programowania
  • Metody numeryczne
  • Algorytmy i struktury danych
  • Systemy informatyczne w zarządzaniu
  • Systemy baz danych
  • Systemy operacyjne

Zespół Technicznej Infrastruktury Wsi:

  • Projektowanie urządzeń infrastruktury technicznej
  • Logistyka obszarów wiejskich
  • GIS (systemy informacji przestrzennej)
  • Przygotowywanie i organizacji inwestycji
  • Planowanie rozwoju obszarów wiejskich
  • Miernictwo geodezyjne
  • Infrastruktura obszarów wiejskich
  • Przestrzenne zróżnicowanie obszarów wiejskich
  • Budownictwo wiejskie
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie 31-120 Kraków, Al. Mickiewicza 21, fax: 12 633 62 45, 2009-2013    Redaktor    Polityka cookies