KandydaciStudenciPracownicyAbsolwenci

Wydział Inżynierii Produkcji i Energetyki

Katedra Inżynierii Mechanicznej i Agrofizyki

 Adres

[email]

[telefon]

ul. Balicka 120, 30-149 Kraków kimia@ur.krakow.pl

(012) 662-46-44

 

Kierownik Katedry:

[email]

[telefon]

prof. dr hab. Jarosław Frączek Jaroslaw.Fraczek@ur.krakow.pl (12) 662-46-47

 

Pracownicy naukowi:

[email]

[telefon]

prof. dr hab. Jarosław Frączek Jaroslaw.Fraczek@ur.krakow.pl (12) 662-46-38
prof. dr hab. Bogusław Cieślikowski Boguslaw.Cieslikowski@ur.krakow.pl (12) 662-46-82
prof. dr hab. Zbigniew Ślipek Zbigniew.Slipek@ur.krakow.pl (12) 662-46-37
dr hab. Bogusława Łapczyńska-Kordon Boguslawa.Lapczynska-Kordon@ur.krakow.pl (12) 662-46-42
dr hab. Sławomir Francik Slawomir.Francik@ur.krakow.pl (12) 662-46-42
dr inż. Tomasz Hebda Tomasz.Hebda@ur.krakow.pl (12) 662-46-40
dr inż. Krzysztof Mudryk Krzysztof.Mudryk@ur.krakow.pl (12) 662-46-45
dr inż. Norbert Pedryc Norbert.Pedryc@ur.krakow.pl (12) 662-46-39
dr inż. Marek Wróbel Marek.Wrobel@ur.krakow.pl (12) 662-46-40
dr inż. Andrzej Złobecki Andrzej.Zlobecki@ur.krakow.pl (12) 662-46-39
dr inż. Artur Wójcik   (12) 662-46-40

 

Pracownicy techniczni:

[email]

[telefon]

Bogusława Dymek Boguslawa.Dymek@ur.krakow.pl (12) 662-46-44
Małgorzata Dębowska kimia@ur.krakow.pl (12) 662-46-44

 

Pracownicy emerytowani:

[email]

[telefon]

prof. dr hab. Janusz Kolowca    
dr hab. Jerzy Langman, prof.UR    

 

Doktoranci:

[email]

[telefon]

mgr inż. Jan Mółka jan.molka@wp.pl (12) 662-46-54
mgr inż. Tomasz Reguła tomuk@interia.pl (12) 662-46-54
mgr inż. Krzysztof Dziedzic Krzysztof.Dziedzic@ur.krakow.pl (12) 662-46-54

 

W 2004r Katedra Podstaw Budowy Maszyn Akademii Rolniczej w Krakowie została przemianowana na Katedrę Inżynierii Mechanicznej i Agrofizyki. Było to wynikiem zarówno reorganizacji przeprowadzonej w ramach Wydziału Agroinżynierii (dawny Wydział Techniki Rolniczej i Energetyki) jak chęci lepszego powiązania nazwy katedry z badaniami prowadzonymi przez jej pracowników. Mieszczą się one w dziedzinie inżynierii rolniczej ze szczególnym uwzględnieniem fizycznych właściwości materiałów pochodzenia roślinnego.

Kierownikiem Katedry jest prof. dr hab. Jarosław Frączek.

Działalność naukowa

  • Właściwości fizyczne materiałów roślinnych
  • Modelowanie procesu suszenia
  • Mechanizacja zbioru zbóż
  • Ocena trendów rozwojowych w konstrukcji maszyn rolniczych
  • Komputerowe systemy pomiarowe
  • Diagnostyka techniczna
  • Sztuczna inteligencja w eksploatacji maszyn rolniczych
  • Modelowanie procesów w inżynierii rolniczej
  • Modelowanie zjawisk fizycznych
  • Modelowanie i symulacja obciążeń w maszynach rolniczych
  • Tendencje rozwojowe i nowoczesność maszyn rolniczych
  • Zastosowanie technik audiowizualnych w inżynierii rolniczej
  • Odnawialne źródła energii
  • Wykorzystanie cyfrowej analizy obrazów w badaniach agrofizycznych

Dyscypliny dydaktyczne

  • Analiza i animacja obrazu komputerowego
  • Grafika komputerowa
  • Podstawy projektowania systemów technicznych
  • Maszyny i urządzenia przepływowe
  • Części maszyn i teoria mechanizmów
  • Podstawy inżynierii systemów
  • Fizyczne właściwości materiałów biologicznych
  • Urządzenia techniki komputerowej
  • Pojazdy rolnicze
  • Materiałoznawstwo
  • Mechanika i wytrzymałość materiałów
  • Inżynieria systemów
  • Mechanika płynów i hydraulika
  • Maszyny i urządzenia przepływowe
  • Komputerowe systemy pomiarowe
  • Konstrukcja maszyn rolniczych
  • Agrofizyka
  • Metrologia warsztatowa
  • Diagnostyka techniczna
  • Układy napędowe w PRS
  • Modelowanie i symulacja komputerowa
  • Konstrukcje maszyn rolniczych
  • Komputerowe opracowanie wyników badań
  • Maszyny przemysłu rolno-spożywczego - zagadnienia wybrane
  • Paliwa alternatywne
  • Informacja techniczna
  • Seminarium dyplomowe
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie 31-120 Kraków, Al. Mickiewicza 21, fax: 12 633 62 45, 2009-2013    Redaktor    Polityka cookies